Дисертація Зворотній зв'язок | Оголошення | Додому
МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ
 » Вибір теми дисертації
 » Планування роботи
 » Пошук літератури
 » Підготовка рукопису
 » Оформлення роботи
 » Публікації за темою
 » Автореферат
 » Захист дисертації
 » Запитання і відповіді
 » Перелік літератури
ОФІЦІЙНІ  ДОКУМЕНТИ
 » Фахові видання
 » Номенклатура спец.
 » Офіційні матеріали
 
НАШІ  ПРОПОЗИЦІЇ
 » Для аспірантів
 » Для студентів
 
 
 
 Головна Методична секція Інформаційна секція Комерційна секція Корисні лінки
  
  
Методична секція | Автореферат дисертації

Підготовка автореферату дисертації є завершальним творчим етапом роботи перед захистом. Без автореферату дисертація не може бути допущена до захисту.
Приступати до написання автореферату можна лише тоді, коли робота над дисертацією довершена і зроблені усі виправлення тексту. У протилежному випадку текст автореферату доведеться змінювати або навіть переписувати. Навіщо робити подвійну роботу?
Автореферат має розкривати основний зміст і новизну дисертації, досягнуті наукові результати, висновки, внесок автора, практичну значимість результатів дослідження. При цьому він не повинен містити надлишкової інформації. В авторефераті не можна подавати інформацію, відсутню в дисертації (це вважається грубим порушенням). Тут неприпустимі орфографічні помилки, неточності, жаргонні і цехові вирази, нестиковки між фразами.
Важливість автореферату дисертації зумовлюється тим, що по ньому часто судять про рівень самої дисертації, оскільки дисертація буде доступна лише дуже обмеженому колу осіб, а от ознайомитися з авторефератом зможуть всі бажаючі. Крім того, автореферат майже напевно прочитають рецензенти й опоненти (що не завжди можна сказати про дисертації, адже це 150-200 стор. тексту). На автореферат звернуть пильну увагу на захисті. Усе це вимагає максимально серйозного підходу до його оформлення.
Автореферат повинен мати строго визначену структуру і послідовність, яку не слід порушувати. Також за встановленою формою оформляється обкладинка дисертації та її зворотна сторона.
Процес написання автореферату являє собою компресію і аналітико-синтетичну переробку інформації, що міститься в дисертації. Перед підготовкою автореферату, якщо немає достатнього в цьому досвіду, можна взяти кілька авторефератів за вашою спеціальністю і подивитися на їх оформлення і структуру. При ознайомленні з чужими авторефератами дисертацій ні в якому разі не запозичуйте нічого з них (за винятком структури). Пам'ятайте, що в авторефераті не можна подавати інформацію, відсутню в дисертації.
Обсяг автореферату кандидатської дисертації має бути в межах 16-20 стор. (0,7-0,9 д.а.).

 

 

 

WWW.OSVITA.TV

Головна | Методична секція | Інформаційна секція  
Комерційна секція | Корисні лінки | Оголошення | Контактна інформація